ВИБІР ДІЛЯНКИ, ПІДГОТОВКА ГРУНТУ, ПОСАДКА КЛЕМАТИСІВ

Посадка клематисів

Для посадки клематисів можна вибирати будь-яку експозицію на Вашій ділянці, але не забувайте враховувати особливості сорту.

Як правило, більшість сортів клематисів віддають перевагу поєднанню гарного освітлення з затіненням коренів. Сорти світлозабарвлені і які мають смужку на чашолистиках квітки, посаджені в півтіні, матимуть більш насичене забарвлення квітки та смуги. Щоб досягти найбільшого декоративного ефекту, необхідно, щоб забарвлення кольорів клематису контрастувала з фоном. На темному тлі добре виглядають світлозабарвлені сорти, наприклад: Huldine, Blue Angel, Hagley Hybrid, Chaika та інші. На світлому тлі будуть ефектні: Niobe, Wostok, The President, Huvi та інші.

Необхідно уникати сирих ділянок на Вашій садибі, а також ділянки із застоєм води, що може призвести до загибелі саджанця. Кислотність ґрунту для клематисів – слабокисла (pH 5.5-6.5).

Для посадки необхідно викопати яму 60*60*60 см. На дно кладуть дренаж: шар щебеню або керамзиту. Яму заповнюють сумішшю гарної садової землі, змішаної з компостом або перегноєм, додають жменю повного мінерального добрива і дві склянки попелу.

.posad

При посадці саджанця із закритою кореневою системою його акуратно виймають з контейнера (якщо він з поліетиленової плівки, то достатньо, розрізати її і вийняти саджанець не порушуючи ком субстрату) і опускають в яму на 5-10 см нижче рівня грунту (княжики на 1-2см) ). Заповнюють яму не до краю, щоб саджанець не загинув. Протягом літа, у процесі розпушування ґрунту, ямка поступово заповниться землею.

Якщо саджанець у контейнері вегетуючий, перед висадкою його необхідно загартувати. Висаджувати краще увечері або в похмуру погоду, у період, коли мине загроза заморозків. А до цього саджанець у контейнері можна зберігати тривалий час, без загрози зниження його якості, не забуваючи про полив. А якщо молодий саджанець посаджений та очікуються заморозки, обов’язково застосувати укриття. Протягом одного-двох тижнів посаджену рослину необхідно притіняти.

Якщо саджанець із закритою кореневою системою(в контейнері), то це подовжує терміни посадки (висаджувати можна протягом усієї вегетації) та дає гарантію приживання рослини.

При посадці саджанця з відкритою кореневою системою землесуміш в ямі насипають горбком, на якому розправляють коріння саджанця і яму заповнюють родючою сумішшю, при цьому коренева шийка повинна бути на 5-10 см нижче рівня грунту.

Заглиблена посадка на 5-10 см оберігає коріння саджанця від перегріву влітку та від морозу взимку. Після посадки саджанець необхідно рясно полити і місце посадки, бажано, замульчувати. Як мульчу можна використовувати подрібнену кору, хвою, солому тощо. Шар мульчі близько 5 см, при цьому вона не повинна торкатися пагонів. Мульча запобігає росту бур’янів, зберігає вологу в кореневій зоні саджанця та покращує температурний режим ґрунту.

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>