КЛЕМАТИСИ НА БАЛКОНІ

Для вирощування клематисів на балконі необхідний дерев’яний контейнер 60*60*60см (розміри та форма можуть бути трохи змінені). Для аерації коренів рекомендується зробити отвори у стінках та на дні ємності. На дні ящика робиться дренаж, а ящик заповнюється пухкої родючою сумішшю ( пісок, перегній, листяна земля, торф). Рівень суміші нижче за край ящика на 5см. У контейнер висаджують один екземпляр клематису за всіма правилами посадки клематисів з заглибленням на 5-7 см. На балконі ящик краще розташувати біля задньої або бічної стінки.

Саджанець має бути з гарною кореневою системою. Переважно вибирати клематис, що цвіте на пагонах поточного року, що спрощує підготовку до зимівлі, і висаджувати його краще навесні. Ґрунт мульчуємо.

Відразу після посадки, до початку зростання, зробіть опору. Необхідно регулярно направляти лози в потрібному напрямку та фіксувати за допомогою підв’язки до опор. Нехтування цим призводить до погіршення декоративності всієї композиції. Для подовження цвітіння необхідно під час бутонізації обрізати кілька гілок і на паростках, що знову виросли, цвітіння буде пізніше. Цвітіння на балконах та лоджіях настає на два-три тижні раніше, ніж у відкритому ґрунті. Догляд за ліанами не відрізняється від догляду за ними у відкритому ґрунті. У міру пересихання субстрату контейнер із саджанцем поливають. Підживлюють повним мінеральним добривом або настоєм коров’яку (1:10). При високій агротехніці вирощування клематис у контейнері можна культивувати 5-7 років, після чого декоративність куща знижується. Для поліпшення зростання клематисів і поліпшення структури ґрунту, відступивши від краю контейнеру робимо отвори, а потім заповнюємо їх сумішшю перегною, чорнозему та подрібнених прутиків. Полив і підживлення добривами також здійснюємо через ці отвори, що дозволяє рівномірно розподіляти вологу в контейнері. Надалі ці екземпляри можна висадити в сад, а в ящик посадити новий саджанець. На зиму ліани обрізають на 1-2 бруньки від поверхні ґрунту. На балконі ящик із саджанцем краще поставити біля стіни під вікном, яка є джерелом додаткового тепла. Ємність із саджанцем необхідно підняти на 5-10см від підлоги, простір, що утворився, заповнити будь-яким утеплювачем, щоб грунт у контейнері не промерзав у зимовий період. Контейнер необхідно ретельно вкрити старою ковдрою або іншим матеріалом, що утеплює, з усіх боків, щоб грунт не промерз. Для захисту від атмосферних опадів у вигляді дощу, який небезпечний у зимовий час, якщо балкон або лоджія не засклені, необхідно зробити укриття з поліетиленової плівки. Взимку ємність з клематисом також можна зберігати в підвалі, льоху, а навесні знову виставляти на балкон (березень-квітень місяць). Якщо існує загроза приморозку, то рослину треба вкрити на ніч матеріалом, що утеплює. Навесні клематис поступово розкривають з урахуванням погодних умов. Якщо балкон або лоджія засклені, необхідно стежити за вентиляцією, оскільки клематиси страждають від перегріву і пересихання. У ящику під клематісом можна посадити однолітки, які традиційно вирощують на балконі. Вони дадуть необхідне коріння ломоноса тінь, а вся композиція виглядатиме ще привабливіше.

фото от Наталии (Ванкувер)

You may also like...

1 Response

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>