ПОРАДИ ПРИДБАННЯ КЛЕМАТИСІВ

Надійне джерело придбання саджанців – це запорука успіху. Це можуть бути розплідники, садові центри, спеціалізовані магазини чи колекціонери. Краще, щоб запропоновані  саджанці були в контейнерах. Такі рослини легко переносять пересадку та їх можна садити з березня до зими.

Вартість реалізованих саджанців у контейнері трохи вище, ніж саджанців з відкритою кореневою системою.
Посадка дворічних саджанців дозволить скоротити на один рік термін отримання повноцінних кущів клематису.
Основними критеріями при покупці саджанця повинні бути достовірність сорту та якість посадкового матеріалу, а не низька ціна! Саджанці мають бути здоровими, мати гарну кореневу систему. Не варто купувати саджанець, описаний продавцем лише за кольором та без назви. Знаючи точну назву сорту, можна створити необхідні умови для вирощування (місце посадки, обрізка, зимівля тощо). Це допоможе Вам уникнути зайвих помилок та розчарувань. Треба пам’ятати про те, що не всі сорти клематисів добре почуватимуться у Вашому саду. Перед тим, як зробити свій вибір, порівняйте ваші кліматичні умови з тими умовами, де був виведений сорт, що Вас зацікавив. Тим самим Ви уберігаєте себе від розчарувань в подальшому. Так як сорти, виведені в різних кліматичних зонах (погода в яких суттєво відрізняється від вашої), то це може позначитися на особливостях їх розвитку і рослини не покажуть тієї краси.

Наприклад, деякі сорти створені А. Волосенко-Валеніс і М.А.Бескаравайною відмінно ростуть і квітують у південних районах і зовсім по-іншому поводяться в районах більш північних: розпускаються пізніше, цвітіння менш рясне, хворіють і пригнічуються шкідниками. Хоча є сорти, які зарекомендували себе добре у різних кліматичних зонах.

І все навпаки для сортів М.Орлова, М. Шаронової, У. Ківістик, С.Франчака, С. Марчинського та ін. Вони рясно цвітуть, мають високу зимостійкість, стійкі до хвороб та шкідників у центральних та північних районах, але у південних, деякі з цих сортів мають низьку декоративність через спеку.

На сьогоднішній день асортимент клематисів надзвичайно великий і зробити правильний вибір зовсім не просто.

Мало купити гарний новітній сорт, потрібно вкласти чималу працю, і рослина тільки через 2-3 роки  віддячить Вам своєю красою!

Якщо ви придбали  однорічний саджанець, то не варто поспішати висаджувати його в сад на постійне місце. Такий саджанець вимагає дорощування у горщику (контейнері) невеликого об’єму (1- 1,5 л). Після того, як коренева система освоїть весь об’єм контейнера, робиться перевалка саджанця контейнер більшого об’єму (2-3 л). Така перевалка робиться кілька разів і щоразу трохи збільшується ємність контейнера. Дорощування клематисів в обмеженому обсязі ґрунту (невеликий контейнер) забезпечує гарний розвиток кореневої системи саджанця в порівнянні з саджанцями, висадженими безпосередньо відразу в ґрунт. Саджанці після дорощування висаджуються в сад на постійне місце восени або на наступний рік в залежності від розвитку рослини. Хоча таке дорощування вимагає додаткових витрат часу і ручної праці, але все це компенсується швидким переходом саджанця в дорослий стан. Та й захистити молодий саджанець, що росте в контейнері, від хвороб і шкідників набагато простіше.

  Надійне джерело придбання саджанців клематисів, знання агротехніки та дотримання всіх заходів, дадуть позитивний результат і ваші клематиси будуть окрасою вашого саду!

You may also like...

1 Response

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>